United Grupa objavila je imenovanje dr Kima Kilesbeka Larsena za glavnog direktora za tehnologiju i informacije (CTIO). Njegov mandat počinje sa 1. novembrom 2025. godine. Dr Larsen je iskusan telekomunikacioni stručnjak i strateg u oblasti ekonomije i tehnologija. Ima više od 25 godina međunarodnog liderskog iskustva i donosi bogato znanje dizajniranja, izgradnje i upravljanja telekomunikacionim mrežama širom sveta.
Dr Larsen je obavljao visoke rukovodeće pozicije u kompanijama Deutsche Telekom, T-Mobile i Ooredoo Group. Predvodio je velike tehnološke transformacije, implementaciju 5G mreža i inovativne mrežne strategije. Bio je CTIO kompanija T-Mobile Holandija i Magyar Telekom, vodeći ključne infrastrukturne inicijative. Među njima i uvođenje IT cloud-a, modernizaciju mreža i radio je kao generalni direktor osnivanje T-Infra BV. Ova kompanija je sad deo Cellnex Netherlands. Dr Larsen je bio jedan od ključnih članova tima koji je upravljao prodajom T-Mobile Holandija 2022. godine.
„Duboko operativno znanje i iskustvo u realizaciji složenih tehnoloških strategija koje Kim donosi biće veliki doprinos United Grupi“, rekao je Stan Miller, izvršni direktor. „Uspešna karijera u oblasti telekomunikacione tehnologije i liderstvo u vođenju velikih transformacija ojačaće sposobnosti i podržati nastavak United Media uspeha“.

Kratka biografija dr Kima Kilesbeka Larsena
U kompaniji Deutsche Telekom, Kim je obavljao liderske pozicije u tehnologiji ekonomije, arhitekturi i inovacijama. Bio je savetnik o strategiji mreža, merdžerima i akvizicijama i optimizaciji investicija širom Evrope i SAD-a. U Ooredoo je bio ključan u lansiranju nacionalne širokopojasne mreže Ooredoo Myanmar i oblikovanju strategija za 5G i deljenje mreže. Kao osnivač TechNEconomY i operativni partner u Macquarie Asset Management, Kim savetuje o investicijama u telekomunikacionu infrastrukturu. Fokus je bio na vlaknima, baznim stanicama i 5G/6G tehnologijama sledeće generacije.
Kim je član odbora Tusass A/S (Grenland) i Fiberhost (Poljska), sa fokusom na operativnu izvrsnost i zaštitu kritične infrastrukture.
„Uzbuđen sam što se pridružujem United Grupi“, rekao je dr Kim Kilesbek Larsen. „Radujem se tome da doprinosim nastojanju kompanije u pružanju inovativnih rešenja i tehnologija koje će omogućiti sve što korisnici zamisle“.
Pročitajte još:
Larsen je doktorirao fiziku i stekao master iz fizike i matematike na Univerzitetu u Arhusu (Danska). Završio je više od 50 menadžerskih programa iz finansija, nauke o podacima i veštačke inteligencije. To uključuje programe digitalne transformacije na vodećim institucijama, uključujući INSEAD (Francuska), Univerzitet Kolorado Boulder (SAD) i Oksford Univerzitet (Velika Britanija).
United Grupa dodatno jača svoju poziciju lidera u telekomunikacionim i medijskim uslugama širom jugoistočne Evrope. Nastavlja da pruža najsavremenije tehnologije i visokokvalitetne usluge milionima korisnika. United Grupa novi CTIO je dokaz ove prakse koja će se nastaviti i dalje.

